Takip Et

Güncel

1 Eylül Dünya Barış Günü mitinginin yasaklanması İncirli’de protesto edildi

İstanbul’da 5 Eylül Pazar günü Bakırköy Pazar Alanı’nda yapılmak istenen 1 Eylül Dünya Barış Günü mitinginin yasaklanması üzerine İncirli Metrobüs Durağı’nda açıklama yapan HDP Milletvekilleri ve tertip komitesi üyeleri, mitinglerinin yasaklanmasını protesto etti.

İstanbul Valiliği tarafından yasaklanan 1 Eylül mitingine ilişkin İncirli Metrobüs durağı girişinde basın açıklaması yaptı.

Açıklamaya HDP Milletvekilleri Oya Ersoy, Züleyha Gülüm, Tülay Hatimoğulları, Necdet İpekyüz ve tertip komitesi üyeleri katıldı.

Açıklama dolayısıyla miting alanı ve çevresi polis ablukasına alındı. İncirli Metrobüs durağından miting alanına yapılmak istenen yürüyüşe izin verilmemesi nedeniyle İncirli Metrobüs durağında açıklama yapıldı.

Burada tertip komitesi adına konuşan Cemalettin Yüksel, mitingimizin yasaklanması antidemokratik ve siyasi bir karar olduğunu belirtti. Yüksel, “Barışseverlere, barış güçlerine karşı alınan bir karardır. Bu antidemokratik uygulamaları, bu siyasi kararları, barışa yönelik, doğaya yönelik, yoksulluğa yönelik, ekonomiye yönelik tavrımızı ortaya koymaktan yana olan bizlere karşı tavrı kınıyoruz ve protesto ediyoruz” dedi.

Yüksel, akşam Taksim Tünel’de yapılacak açıklamaya çağrı yaparak açıklamayı sonlandırdı.

Güncel konulu diğer haberler