Takip Et

Güncel

7 yaşındaki Miraç’ı katleden polis serbest bırakıldı

Şırnak’ın İdil ilçesinde Miraç Miroğlu’na çarparak katleden zırhlı araç sürücüsü polis, 3 gün sonra ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Şırnak’ın İdil ilçesi Turgut Özal Mahallesi’ndeki evlerinin bulunduğu sokakta 3 Eylül akşamı bisiklet sürerken çarptığı 7 yaşındaki Miraç Miroğlu’nu katleden zırhlı araç sürücüsü polisin ifadesi günler sonra alındı.

İdil Cumhuriyet Savcılığı tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmanın, “Ölümlü trafik kazası” gerekçesiyle başlatıldığı öğrenildi. Yaşanan ölüme rağmen gözaltına alınmadığı öğrenilen polis memurunun ifadesi olaydan ancak 3 gün sonra, bugün alındı. Adliyeye getirilen polis memuru, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.  

Sürücü polisin ifadesinde, zırhlı araçla hızlı gitmediğini savunup, “Bilerek yapmadım, böyle sonuçlanmasını istemezdim” dediği öğrenildi. Soruşturma dosyanın bir örneği kusur oranının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’ne gönderilmesine karar verdi.

Savcı, çocuklarını yitiren Miraç ailesinin ifadesine ise henüz başvurmadı. Ailenin önümüzdeki günlerde ifadesinin alınması bekleniyor. 

Güncel konulu diğer haberler