Takip Et

Güncel

AKP kurucularından Kemal Bayraktar: AKP’lilerin yüzde 90’ı itirafçı olacak

AKP kurucuları arasından yer alan milletvekili Kemal Albayrak, eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın dün yaptığı 17-25 Aralık ile ilgili açıklamalarını değerlendirerek, “İtirafçılık başladı” dedi.

AKP kurucuları arasında yer alan eski Kırıkkale Milletvekili Kemal Albayrak, 17-25 Aralık’ın ardından istifa etmek zorunda kalan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın “Soruşturma dosyasında benimle ilgili tüm bilgiler doğruydu” açıklamasını değerlendirdi.

Albayrak KRT’de katıldığı Aslı Kurtuluş Mutlu’nun programında AKP’de itirafçılık döneminin başladığını söyledi.

‘AKP’lilerin yüzde 90’ı itirafçı olacak’

AKP’de görev almış ve çalışmalarda bulunmuş kişilerin yüzde 90’ının itirafçı olacağını ifade eden Albayrak şöyle konuştu:

Çiçero’nun bir sözü vardır, ‘Ölmüşleri yaşatan, yaşayanların bellekleridir.’ Bir söz de, ‘Sömürgecilerin ipiyle kuyuya inilmez.’ Şimdi gayrimeşru işlerle uğraşanların, adaletsiz olanların, hukuk dışı olanların, böyle bir yönetimin ipiyle kuyuya gittin mi, netice bu… Ben de Erdoğan Bayraktar’ın 2013’teki o sözlerini -o zaman da benzer ifadeler kullanmıştı- dinlemiştim. Gerçekten üzüldüm. Nasıl bir devlet, hukuk yok, araştırma yok, soruşturma yok… Bırakın onu; bunu itiraf ettiği halde, buradan anladığım şu ki, ileride göreceğiz, bu partide görev alanların ve o yönetimde görev alanların yüzde 80’i hatta yüzde 90’ı ileride itirafçı olacak. Çünkü itirafçılık başladı. AK Parti güçle ayakta duruyordu, devlet bizim açımızdan önemli bir mevkidir.

Güncel konulu diğer haberler