Takip Et

Güncel

AKP’li başkan Dersim’deki yangını photoshop ile söndürdü

Dersim’de günlerdir süren orman yangınlarına 13 gün sonra müdahale edilmesi eleştirilirken AKP’li Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın, photoshopla söndürme uçağı eklenmiş yangın fotoğrafı paylaştı.

Dersim’de orman yangınlarına havadan müdahalenin geç yapılması nedeniyle iktidara sert eleştiriler sürerken AKP Tunceli İl Başkanı Sercan Özaydın sosyal medya hesabından şu mesajı attı: “Hizmeti fotoğraf, siyaseti iftira zanneden kimseler bilmeliler ki; Hozat ilçemizde çıkan yangına Devletimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Bugün arazözlerle, yarın uçaklarla…”

Sercan Özaydın kullandığı yangın fotoğrafında photoshop programıyla eklenmiş bir yangın söndürme uçağı vardı. Sosyal medyada Sercan Özaydın için “Yangına photoshopla bile müdahale edemedi” yorumları yapıldı. 

Özaydın, tepkiler üzerine “Tunceli halkımız; Bu yaygara ile üstü örtülmeye çalışılan asıl gerçeği çok iyi biliyor!” ifadelerini de paylaşıma ekledi. 

Özaydın bir süre sonra bir açıklama daha yaparak fotoğrafı Özgür Dersim Gazetesi’nden aldığını açıkladı. Özgür Dersim Gazetesi yangına uçakların müdahale edeceği yönündeki haberinde söz konusu fotoğrafı kullanmıştı. 

Güncel konulu diğer haberler