Takip Et

Güncel

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB): ‘Başkan Gonzalo’nun hayatını savunalım’

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB), yazılı bir açıklama yaparak Peru Komünist Partisi lideri Gonzalo’nun yaşam hakkı ve özgürlüğü için yürütülen uluslararası dayanışma kampanyasını yükseltme çağrısında bulundu.

1992 yılında Peru’nun başkenti Lima’da uluslararası bir operasyonla tutsak düşen ve 29 yıldır ağır tecrit koşulları altında tutulan Peru Komünist Partisi lideri Gonzalo, ağrı sağlık sorunları nedeniyle yaşam mücadelesi vermektedir. Gonzalo’nun yaşam hakkını ve özgürlüğünü savunmak için çeşitli devrimci, demokratik, ilerici güçler tarafından bir kampanya çalışması yürütülmektedir.

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği (AGEB)’de yazılı bir açıklama yaparak ‘Başkan Gonzalo’nun hayatını savunalım’ çağrısında bulundu.

Avrupa Göçmen Emekçiler Birliği tarafından yapılan çağrı şu şekilde;

”Peru Komünist Partisi lideri Başkan Gonzalo’nun 12 Eylül 1992 tarihinden bu yana ağır tecrit altında tutsaklığı devam etmektedir. İlerleyen yaşı ve ciddi sağlık sorunlarına rağmen tecrit koşulları devam eden Başkan Gonzalo için uluslararası Maoist parti ve örgütler tarafından başlatılan “Başkan Gonzalo’nun Hayatını Savunalım!” şiarlı kampanyası nedeniyle de Avrupa’nın çeşitli merkezlerinde dayanışma etkinlikleri örgütleniyor.

AGEB olarak bizler de Başkan Gonzalo’ya özgürlük şiarını haykırıyor, yapılacak etkinliklerde yer alıp uluslararası devrimci dayanışmayı sürdürmeye devam edeceğimizi belirtiyoruz.”

Güncel konulu diğer haberler