Takip Et

Güncel

Bahçeli grup toplantısında AYM ve Kavala’yı hedef aldı: AYM kapatılsın, Kavala vatandaşlıktan çıkarılsın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, Anayasa Mahkemesi, muhalefet ve tutuklu iş insanı Osman Kavala’yı hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında konuştu. 10 ülkenin büyükelçisinin “Osman Kavala serbest bırakılsın” çağrısına tepki gösteren Bahçeli, “Türkiye’nin iç hukuk düzeni ve egemen eşitliği 10 büyükelçi tarafından hedef alınmıştır. Yürüyen bir yargısal sürece teşebbüs etmek gibi bir skandala imza atmakla kalmamış, görevlerinin ölçülerini de aşmışlardır. Aynı talebi Kılıçdaroğlu da seslendirmiş, İP Başkanı da yeşil ışık yakmıştır. Zalim bir üst akıl hem büyükelçileri hem de zillet ittifakını harekete geçirmiş, ağız birliği halinde konuşmalarını dayatmıştır. Tehlikeli bir rol paylaşımı söz konusudur” şeklinde konuştu. 

Osman Kavala’yı hedef alan Bahçeli, “Kavala paydasında Türkiye husumetinin mayası karılmıştır. Kavala, Soros’un kuryesi, Gezi Parkı’nın finansörü, 15 Temmuz’da casusların irtibat ağı içinde yer alan şüpheli bir kişidir” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Kavala için “Cezasını Türkiye’de çekmeli, sonra da vatandaşlıktan çıkartılmalı” dedi.

AYM kapatılsın çağrısı

Bahçeli, bir kez daha AYM’nin kapatılması çağrısı yaparak, şunları söyledi: “Anayasa Mahkemesi 22 Mayıs 2019’da Zühtü Arslan’ın da bulunduğu 5 üyenin karşı oyuyla ‘kişi hürriyetinin ihlal edilmediğine’ karar vermiştir. AYM öyle bir hale gelmiştir ki nerede bir hain, nerede bir çapulcu varsa, onlarla yan yanadır. Terörist Demirtaş’ın yanında duran bu mahkemedir. Osman Baydemir ile hak ihlali kararı veren 30 bin lira tazminat ödenmesine hükmeden bu mahkemedir. Hem canımızı hem paramızı alıyorlar. Şehitlerimizin kana bulanmış haklarını AYM’nin asla umursamayacağını herkes görmeli. Hainin, katilin, teröristin hak ihlaline maruz kaldığını iddia eden mahkemenin, şehitlerimize, gazilerimize, polislerimize, yetimlerimize söyleyecek tek bir sözü olamaz. Dağda hak aradıklarını söyleyen caniler AYM’nin kapısından girmişlerdir. AYM kapanmasın da terörle mücadeleye sünger mi çekilsin? Demirtaş, Kavala, Baydemir davalarında hak ihlali var diyen hakimler bunu külahıma anlatsınlar. Dahası Mehmetçiklere söylesinler. FETÖ’cülerle, bölücülerle ilgili süren mahkemeler kısa süre içinde sonuçlandırılmalıdır.”

Bahçeli, Meclis’e gelen dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin fezlekelerin de süratle görüşülmesi çağrısı yaptı.

Güncel konulu diğer haberler