Takip Et

Güncel

Bir ay önce kaçırılan lise öğrencisi Aysel K. bulundu, kaçıran iki kişi serbest bırakıldı

Diyarbakır’da, 20 Temmuz’da kaçırılan lise öğrencisi Aysel K., alıkonduğu adrese düzenlenen polis baskınında bulundu. Baskında gözaltına alınan Mahmut Kılıç ve Ömer Kılıç’ın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Diyarbakır’da, 20 Temmuz’da bindiği taksinin önünü kesen kişilerce araçtan indirilerek kaçırılan lise öğrencisi Aysel K. (17), 27 gün sonra dün akşam saatlerinde alıkonduğu adreste bulundu. 

Mezopotamya Ajansı’na konuşan anne Şakire K., kızı kaçırıldıktan bir gün sonra şüphelendiği şahıslar hakkında şikayet için gittiği Şehitlik Polis Merkezi Amirliği’nde “bayram tatili” denilerek şikayetinin alınmadığını ifade ederek, 21 Temmuz’dan 26 Temmuz’a kadar beklediği ve ifadesinin bayramdan sonra alındığını kaydetti. Anne Şakire K., bu süre içinde 6-7 kez karakola gittiğini, şüphelendiği kişilerin isim ve telefon numaralarını vermesine rağmen kızının bulunamadığını belirtti. 

Polislerin tespit ettiği adrese yapılan baskın sonucu kurtarılan Aysel K., emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan Aysel K., daha sonra Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi. Aysel K.’nin, burada bir süre tutulduktan sonra ailesine teslim edileceği belirtilirken, baskında gözaltına alınan Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’ın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.  

Anne Şakire K., kızını kaçıran Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’tan şikayetçi olacağını söyledi.

Güncel konulu diğer haberler