Takip Et

Güncel

Birleşik Mücadele Güçleri: Özgür bir yaşamı inşa etmeye çağırıyoruz

Başlattıkları “Birleşirsek kazanırız” kampanyası kapsamında Adana’da açıklama yapan BMG, “Bu iktidarın çökmekte olduğunu gören, bilen, söyleyen herkesi bu çağrıya kulak vermeye ve bu sesi ayaklandırmaya, faşizmi alaşağı etmeye ve yerine demokratik, insancıl, barışçıl ve özgür bir yaşamı inşa etmeye çağırıyoruz”

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), başlattıkları “Birleşirsek kazanırız” kampanyası kapsamında Adana’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Seyhan İlçe Örgütü binasında açıklama yaptı. BMG üyesi Mehmet Fırat Ekmen, toplumun AKP ve MHP iktidarınca nefessiz bırakılmak istendiğini belirterek, “AKP-MHP faşist iktidarı ve onu ayakta tutan 5’li çete, servetlerine servet katmıştır. Bütün bu yoksulluğun ve krizlerin en önemli sebeplerinden biri de iktidarın izlediği militarist politikalardır” dedi. 

“İktidar yıllardır Rojava’da, Güney Kürdistan’da ve emperyalist güçlerin amaçları uğrunda dünyanın birçok noktasında asker bulundurmakta, işgal ve imha saldırılarında bulunmakta ve kaynaklarımızın çoğunu savaş endüstrisine harcamaktadır” diyen Ekmen, “Sermaye tüm yeryüzünü çaldı elimizden. Gölgesini satamadığı ağacı kesti, yaktı, yok etti. İktidarın kötü ve güdümlü politikaları sayesinde yangınlara, savaşlarla, katliamlarla, intiharlarla yüz yüze kaldık. Gençler, kadınlar daha iyi bir geleceği artık bu ülkede göremiyor ve yurtdışına çıkmanın yollarını arıyor. Bizler, AKP-MHP faşist ittifakının yoksullaştırma, yalnızlaştırma, inkar ve imha etme, geleceksizleştirme politikalarına karşı toplumun tüm ezilen, emekçi, yoksul kesimlerini saflarımıza çağırıyoruz. Bu iktidarın çökmekte olduğunu gören, bilen, söyleyen herkesi bu çağrıya kulak vermeye ve bu sesi ayaklandırmaya, faşizmi alaşağı etmeye ve yerine demokratik, insancıl, barışçıl ve özgür bir yaşamı inşa etmeye çağırıyoruz” diye konuştu. 

Güncel konulu diğer haberler