Takip Et

Güncel

Bitlis’te 35 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis Valiliği, merkez ilçesi sınırları içerisinde bulunan 35 köy ve bağlı mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.

Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklama ile 35 yerleşim yerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği belirtildi. Aşağıbalcılar, Yukarıbalcılar, Ilıcak, Başmaklı, Üçevler, Kalupat, Oğulcak, Çeltikli, Aşağıölek, Yukarıölek, Doğruyol, Bölükyazı, Arıdağ, Akçalı, İçgeçit, Çalıdüzü, Dereağzı, Çadırlı, Karakuş, Aşağıkoçak, Aşağıyolak, Yukarıyolak, Dursun, Yarönü, Beşkaynak, Uçankuş, Kınalı, Bayırlı, Dikme, Yukarıdikme, Aşağıdikme, Kutlu, Akgün, Çobansuyu, Aşağıçobansuyu köyleri ile mezralarında ilan edilen yasağın askeri operasyon nedeniyle ilan edildiği belirtildi.

22 yerleşim yerinde yasak kaldırıldı

Hizan ilçesine bağlı 12 köy ve bağlı mezrada 6 Haziran günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. 2 Haziran’da Tatvan ilçesine bağlı 10 köy ve mezrada sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, yaşanan şiddetli çatışmalarda 1 teğmen ve 2 korucu yaşamını yitirirken, en az 6 asker ise yaralanmıştı. Tatvan’da da ilan edilen yasak ise 8 Haziran’da kaldırılmıştı.

Güncel konulu diğer haberler