Takip Et

Güncel

Burjuva basın hapis “cezasının” onanması sonrası tutuklanan Tevfik Türkoğlu’nu “MKP firarisi” yaptı

13 Kasım 2012’de ülke genelinde Sosyalist Meclisler Federasyonu önceli Demokratik Haklar Federasyonu’na yönelik yapılan polis baskınlarında Kayseri’de gözaltına alınarak tutuklanan Tevfik Türkoğlu daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Türkoğlu, Yargıtay’ın 6 yıl 3 aylık hapis “cezasını” onaması sonrası dün Kayseri’de yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. Manipülasyon haberleri ile devrimcileri kriminalize etmeye çalışan burjuva basın ise durumu “MKP firarisi yakalandı” şeklinde verdi.

13 Kasım 2012’de Sosyalist Meclisler Federasyonu önceli Demokratik Haklar Federasyonu’na yönelik ülke genelinde yapılan baskınlar sırasında Kayseri’de gözaltına alınan Tevfik Türkoğlu’na 1 Mayıs’a katılmak, piknik düzenlemek gibi faaliyetlere katılmasını Maoist Komünist Parti’sinin propagandasını yapmak ve üye olmak şeklinde değerlendiren Mahkeme Türkoğlu’na 6 yıl 3 ay hapis ‘cezası’ verdi.

Kısa bir süre hapishanede kalan Türkoğlu daha sonrasın tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken verilen ceza Yargıtay tarafından onandı.

Tevfik Türkoğlu cezasının kesinleşmesi sonucu dün Kayseri’de tutuklanarak Bünyan Kapalı Hapishanesi’ne götürüldü.

Burjuva basın devrimcileri kriminalize etmeye devam ediyor!

Burjuva basın ise faşist devletin ona yüklediği “görev ve sorumlulukların” bilincinde olarak devrimcileri ve devrimci kurumları kriminalize etmeye devam ediyor.

Burjuva faşist devletin medyada ki uzantısı olan burjuva basın tutuksuz yargılanan Tevfik Türkoğlu’nun yeniden gözaltına alınıp tutuklanmasını “MKP firarisi yakalandı” şeklinde haberleştirerek devrimcileri kriminalize etme görevini layıkıyla(!) yerine getirdi.

Güncel konulu diğer haberler