Takip Et

Güncel

Dedeoğulları ailesi katliamının failine 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Konya’da ırkçı saldırıya sonucu Dedeoğulları ailesinden 7 kişinin yaşamını yitirmesi ile ilgili davada Mehmet Altun hakkında 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Konya’da 7 kişinin silahla öldürülmesine ilişkin iddianamede, sanık Mehmet Altun için “canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme”den 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi

Konya’da 7 kişinin silahla öldürülmesine ilişkin iddianamede, sanık Mehmet Altun için “canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürme”den 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Soruşturma kapsamında 9’u tutuklu 10 diğer sanık hakkında da “canavarca hisle tasarlayarak kasten öldürmeye azmettirme” suçlamasıyla 7’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, Konya’da aynı aileden 7 kişinin öldürüldüğü ırkçı saldırıyla ilgili soruşturmayı tamamladı. 

Hazırlanan iddianamede, tutuklu sanık Mehmet Altun’un suçu “tasarlayarak” işlediği, Altun hakkında, öldürme olayına ilişkin, “canavarca hisle tasarlayarak 7 kişiyi kasten öldürme” suçlamasıyla 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Ayrıca Altun’un “nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar, “6136 sayılı kanuna muhalefet” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar ve “yakarak mala zarar verme” suçundan da 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

10 sanık hakkında “azmettirme” suçlamasıyla ceza istemi

Soruşturma kapsamında tutuklanan diğer sanıklar Yahya Çalık, İbrahim Keleş, Ramazan Çalık, Ali Çalık, Lütfi Keleş, Ali Keleş (Lütfi Keleş’in oğlu), Veli Keleş, Ali Keleş (Veli Keleş’in oğlu), Ayşe Keleş ve Ali Keleş (Harun Keleş’in oğlu) hakkında ise “canavarca hisle tasarlayarak 7 kişiyi kasten öldürmeye azmettirme” suçundan 7’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, “yakarak mala zarar vermeye azmettirme” suçundan da 8’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

3 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Mehmet Altun’un eşi Zehra Altun, babası İbrahim, annesi İsmahan Altun hakkında “kuvvetli suç şüphesinin ortadan kalkması” gerekçesiyle tahliyelerine karar verildi.

Güncel konulu diğer haberler