Takip Et

Güncel

Dersim Belediyesi, orman yangınlarının kontrol altına alındığını duyurdu

Dersim Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarının söndürüldüğünü duyurdu.

Dersim Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarının söndürüldüğünü duyurdu. Açıklamada, Hozat-Ovacık arasında Karaoğlan mevki ve Munzur Vadisi Milli Parkında Fırtına Veli Çeşmesi mevkiindeki yangının dün söndürüldüğü bildirildi. Merkez Aktuluk mevkiinde başlayan yangına da aynı gün içerisinde müdahale edilerek kontrol altına alındığı aktarıldı.

Roj Deresi mevkiindeki yangın dün söndürüldüğü ve bölgede soğutma çalışmaları yapıldığı belirtildi. Pülümür Balpayam köyünde çıkan yangının havadan yapılan müdahale ile sona erdiği kaydedildi.

Belediye, “Balpayam, Roj Deresi ve diğer bölgelerde çıkan yangınların takipçisi olacağız. Yangın bölgelerindeki soğutma çalışmalarını ve rüzgar kaynaklı yayılma olasılıklarını dikkate alarak sürecin takip edeceğiz. Emeği geçen tüm kamu kurumlarına, STK’lara , demokratik kitle örgütlerine, bu kurumlarda çalışan emekçilere ve gönüllülere ve bir bütün halkımıza teşekkür ederiz” paylaşımında bulundu.

Güncel konulu diğer haberler