Takip Et

Güncel

Dersim Belediyesi ve Ovacık Doğal Kooperatifi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan ‘Elazığ Bağ Bozum şenliği” bugün yapılıyor

Dersim Belediyesi ve Ovacık Doğal Kooperatifi’nin katkılarıyla yapılacak olan ”Elazığ Bağ Bozum Şenliği” bugün Elazığ’ın Koruk köyünde gerçekleştirilecek. Şenliğe Dersim Belediye Başkanı F.Mehmet Maçoğlu’da katılacak.

Elazığ’ın, Dersim sınırındaki üç köyün bir araya gelerek kurduğu Koruk, Dambüyük ve Esenkent Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ekolojik farkındalık yaratmak amacıyla bugün bağ bozum şenliği düzenliyor. Dersim Belediyesi ve Ovacık Doğal Kooperatifi’nin katkılarıyla yapılacak olan festivale Dersim Belediye Başkanı F.Mehmet Maçoğlu’da katılacak.

Festivalin programı şu şekilde;

Metin Kahraman, Grup Çağdaş ve Zeynep Kılıç’ın müzik dinletisi vereceği festivalde konuşmacı olarak ise Hatay Vakıflı Köyü Kooperatifi‘nden Bedros KehyeoğluOvacık Doğal Kooperatifi‘nden Deniz ÇakanKars Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği‘nden İlhan Koçulu ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Zuhal Okuyan‘ın da yer alacak.

Güncel konulu diğer haberler