Takip Et

Kültür-Sanat

Dersim Belediyesi’nin düzenlediği kültür, sanat çalışmaları sürüyor: Erdal Erzincan Bağlama Atölyesi Dersim’de halkla buluştu

Dersim Belediyesi tarafından düzenlenen kültür, sanat çalışmaları çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bu kapsamda Erdal Erzincan Bağlama Atölyesi Dersim’de halka buluştu.

Dersim Belediyesi’nin düzenlediği kültür, sanat çalışmaları çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Bu çalışmalar kapsamında Erdal Erzincan Bağlama Atölyesi 10-15 Ağustos tarihleri arasında Dersim’de halkla buluştu.

Belediye konferans salonunda gerçekleştirilen atölye, 14 Ağustos tarihinde atölyeye katılanlarla birlikte Ovacık’ta bir gecelik çadır kampı etkinliği ile devam etti. Kamp etkinliğinden sonra Erdal Erzincan ve ekibi Ovacık’ta çalışmalarını sürdüren Behzat Firik Kültür Merkezi’nin çocuk korosuyla buluştu.

Atölye çalışmaları 15 Ağustos’ta Seyit Rıza Meydanı’nda gerçekleştirilen müzik dinletisi ile son buldu. Dersim Belediyesi ve Erdal Erzincan Bağlama Atölyesi, koordineli bir şekilde bağlama atölyesinin devamının sağlanacağını ifade etti.

Kültür-Sanat konulu diğer haberler