Takip Et

Güncel

Diril çifti soruşturmasının tek tutuklusu serbest bırakıldı

Şırnak’ta kaçırılıp kaybedilen Şimuni Diril 70 gün sonra katledilmiş halde bulunurken, eşi Hurmüz Diril ise hala kayıp. Diril çifti soruşturmasının tek tutuklusu Apro Diril de serbest bırakıldı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Mehre (Kovankaya) köyünde yaşayan ve ailelerinin en son 7 Ocak 2020 tarihinde kendilerinden haber aldığı ve 11 Ocak 2020’de kamuoyunun kaybolduklarını duyduğu Şimuni Diril 70 gün sonra katledilmiş halde bulunurken, eşi Hurmüz Diril ise hala kayıp. Devam ettirildiği iddia edilen arama çalışmaları ve başlatılan soruşturmada bir yıldan fazladır bir arpa boyu yol alınmazken, 23 Haziran’da gözaltına alınan ve köyde yaşayan tek kişi Apro Diril’in de bulunduğu 3 kişi, emniyet ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilenlerden 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, Apro Diri tutuklandı. 

Tutuklanan Apro Diril, bugün dosya değerlendirilmesinin ardından serbest bırakıldı. Soruşturma dosyasındaki “gizlilik” kararı ise devam ediyor. 

Köyde yaşayan tek kişi olan Apro Diril, soruşturma kapsamında daha önce de gözaltına alınmış, emniyet ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. 

Güncel konulu diğer haberler