Takip Et

Güncel

Erdoğan’dan büyükelçilere: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedim

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de katıldığı toplu açılış töreninde ’10 büyükelçinin istenmeyen adam ilan edilmesini istediğini’ söyledi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir’de katıldığı toplu açılış töreninde Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını talep eden büyükelçilere tepki gösterdi. Tutuklu iş insanı Osman Kavala’nın tutukluluğuyla ilgili “Yatıyorlar kalkıyorlar Kavala Kavala…” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasının devamında:” Kavala dediğin Soros’un Türkiye şubesi. 10 büyükelçi onun için Dışişleri Bakanlığı’na geliyor. Bu nasıl terbiyesizliktir, siz burayı neresi zannediyorsunuz ya? Burası Türkiye, Türkiye. Burası bir kabile devleti değil, anlı şanlı Türkiye. Burada Dışişleri’ne gelip de talimat veremezsiniz. Ben Dışişleri Bakanıma talimatı verdim, ne yapması gerektiğini söyledim. Bunların bir an önce istenmeyen adam ilan edilmesini halledeceksiniz dedim. Bunlar Türkiye’yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz” dedi.

CHP liderini de Selahattin Demirtaş üzerinden eleştiren Erdoğan; Selo aşağı Selo yukarı diyor çünkü beraber yürüyorlar. Beraber yatıp kalkıyorlar. Bay Kemal bak bizi iyi dinle. Biz milletimizle oturur milletimizle kalkarız. Milletimize yan bakanlarla da en ufak dostluğumuz olmaz. Bunların amaçları her şeye takoz koymak, engel olmak. Terör örgütleri ile işbirliği de yaparlar. Bunlar terörist Selo ile birlik olurlar. Bunlarda ar yok. Yasin Börü’yü öldüren Selo değil miydi? Şimdi kalktılar onu içeriden nasıl çıkarırız onun derdindeler. Yargı ne diyorsa o, çıkaramayacaksınız. Selo’nun eşi televizyona çıkıyor. Senin çocukların masumane de, Yasin Börü’nün geride bıraktığı ailesi ne? Onlar masum değil mi? Onlar şu anda anneleri ile masumane yaşıyorlar? Onları nereye koyacaksın. Sen anasın da Yasin’in anası ana değil mi?” diye konuştu.  (Duvar’dan derlenmiştir)

Güncel konulu diğer haberler