Takip Et

Güncel

ESP: Faşizme karşı mücadelemiz her koşulda sürecek

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), partilerine yönelik 10 Eylül’de yapılan ve 18 kişinin gözaltına alındığı operasyona ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Burada konuşan ESP’li Çiçek Otlu, “Bu saldırılar yeni değildir. Faşizme karşı özgürlük mücadelemiz her koşulda sürdürülecektir” dedi.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), partilerine yönelik 10 Eylül’de yapılan ve 18 kişinin gözaltına alındığı operasyona ilişkin İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. “Sosyalistleri yıldıramazsınız” yazılı pankartın asıldığı açıklamaya, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Birleşik Devrimci Parti Genel Başkanı Elif Torun Öneren, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri Murat Çepni ve Tülay Hatimoğulları ile ESP eski Eş Genel Başkanı Çiçek Otlu katıldı.

Açıklamayı yapan Otlu, 3 gündür gözaltında tutulanlar için 4 günlük ek gözaltı süresi verildiğini söyledi. 

‘İktidar baskısı artmakta’

AKP-MHP iktidarı işçi ve emekçilerin öfkesinin devlete yönelmemesi için partilerine saldırdıklarını belirten Otlu, “ESP yoksulluk, baskı ve adaletsizlikten bunalmış kitlelere düşmanın bu kapitalist, faşist iktidar olduğunu gösteriyor” dedi.  

‘Gözaltılar serbest bırakılsın’

İktidarın halkların eşitliği ve kardeşliği mücadelesini engellemek için HDP ve HDK’ye saldırdığını ifade eden Otlu, “AKP-MHP iktidarı Kürt halkına yönelik kirli savaşa karşı onurlu bir duruş sergileyen Barış Akademisyenleri’ne saldırıyor. Bu saldırılar yeni değildir. Hiçbiri başarıya ulaşamamıştır. Bilinmelidir ki, faşizme karşı özgürlük mücadelemiz her koşulda sürdürülecektir. Bu mücadeleyi özgürlüğe olan inancımızla, halklarımıza olan bağlılığımızla ve devrimci dayanışmaya olan güvenimizle büyüteceğiz. Gözaltına alınan sosyalistler derhal serbest bırakılsın” diye konuştu. 

Güncel konulu diğer haberler