Takip Et

Güncel

Gazeteci Süleyman Gençel İzmir’de gözaltına alındı

İzmir’de gazeteci Süleyman Gençel, sabah saatlerinde evine yapılan baskınla gözaltına alındı. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Gençel’in neden gözaltına alındığı öğrenilemedi.

a3haber.com Genel Yayın Yönetmeni, gazeteci Süleyman Gençel bu sabah evine gelen sivil polislerce gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Gençel, gözaltına alınışını Twitter hesabından duyurdu ve “Yine gözaltına alınıyorum. Evden. Konu belli değil. Bakalım” diye yazdı.

Gençel, avukatları eşliğinde ifade verdikten sonra İzmir Adliyesi bilişim suçları savcılığına sevk edildi. DİSK Basın İ ve diğer basın meslek örgütleri gazeteci Gençel’in bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

Hangi konuyla ilgili olarak gözaltına alındığı henüz öğrenilemeyen Gençel’in, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin AKP’li rektörü Nükhet Hotar’ın şikayeti üzerine gözaltına alınmış olabileceği olasılığı üzerinde duruluyor.

Gençel 2013’te İzmir’de saldırıya uğramıştı. Saldırıyı da dönemin AKP Genel Başkan yardımcısı şimdiki Dokuz Eylül Üniversitesi Nükhet Hotar’ın azmettirdiği ileri sürülmüştü. Gençel, geçen hafta Nükhet Hotar hakkında Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapmıştı.

Gençer daha önce de, Nükhet Hotar’ın İzmir’de “FETÖ Borsası” olarak adlandırılan yapının silahlı kanadını yönettiği iddia edilen Serkan Kurtuluş hakkında suç duyurusunda bulunmasını haberleştirmişti.

Hotar, suç duyurusu sırasında adres olarak rektörlük binasını, savcılık ifadesi sırasında ise iş yeri adresi olarak AKP’nin Ankara Söğütözü’ndeki Sosyal İşler Başkanlığını göstermişti.

Güncel konulu diğer haberler