Takip Et

Güncel

Geleneksel Sarıgazi Halk Festivali bu yıl 11 Eylül’de yapılacak

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan Geleneksel Sarıgazi Halk Festivali bu yıl 11 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Sarıgazi halkı ve devrimciler tarafından organize edilen festival, 2014’ten bu yana saldırılar, yasaklamalar ile engellenmeye çalışılıyor. Bu yıl 11 Eylül Cumartesi günü saat 19.00’da gerçekleştirilecek festivale; Haluk Tolga İlhan, Grup Munzur, Grup Vardiya, Koma Gulen Xerzan ve Temel Demirer katılıyor.

Festival Tertip Komitesinin Festivale ilişkin yaptığı çağrı şu şekilde;

”Bizler reddediyoruz, seyirci olmayı, sessiz kalmayı, ötekileştirilmeyi, kolumuza ayağımıza bir pranga daha takılmasını, önümüze yeniden uyduruk bir ”seçim” sandığı konmasını, ”şu çete olmadı bu çeteden verelim” aymazlığıyla gözümüzün içine baka baka pisliğe batmış sistemlerini, işçi, kadın, çocuk demeden katledilen, kardeşi kardeşe düşman eden, tecavüzcülerini, cinayetlerini, varlıklarını onaylamamızı isteyen bir sistemi topyekün reddediyoruz.

Sömürüsüz, özgür, eşit ve güzel günler görmek için seni de aramıza, bize dayatılan gerici kuşatmaya karşı direnmeye çağırıyoruz. Sensiz bir eksik olacağız. İnsanca bir yaşam ve gelecek için eliniz uzat. Düzenlediğimiz Sarıgazi Halk Festivali’ne, sesimize ses kat.

Güncel konulu diğer haberler