Takip Et

Güncel

Halka IBAN koruma ordusuna 6 ayda 150 milyon TL

“Şahsım devletinde” halka her sorunda IBAN verilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı saraylarını koruyan koruma ordusu için sadece bu yılın ilk altı ayında harcanan para 150 milyon TL’yi geçti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi ile Cumhurbaşkanlığı saraylarını koruyan koruma ordusu için harcanan para ise her ay katlanarak artıyor. Koruma ordusu için sadece bu yılın ilk altı ayında harcanan para yüz milyonlarca lirayı buldu.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün (EGM) mali tablolarına göre, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı, bu yılın ilk altı ayında tam 151 milyon 162 bin TL harcadı. TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nın harcadığı para ise 54 milyon 226 bin TL olarak açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nın bütçesi, Siber Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile İstihbarat Başkanlığı gibi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı birçok başkanlığı da geride bıraktı.

Güncel konulu diğer haberler