Takip Et

Güncel

HDP Genel Merkezi ablukaya alındı: Binaya girişler engellendi

HDP Genel Merkez binası, Diyarbakır’da HDP İl binası önünde bekleyen ailelerin açıklama yapacağı gerekçesiyle polisler tarafından ablukaya alındı. HDP çalışanları ve üyelerinin içeriye girişi polis tarafından engellendi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunan Genel Merkez binası, PKK’ye katılan çocuklarının kaçırıldığını iddia eden HDP Diyarbakır İl binası önünde bekleyen ailelerin açıklama yapacağı gerekçesiyle polisler tarafından ablukaya alındı.

Çok sayıda HDP’linin Genel Merkez binasına girişi polisler tarafından engellenirken, içeri giren HDP’liler ise Genel Bilgi Taraması’ndan (GBT) geçirildi.

HDP ve bulunduğu sokak ablukada

HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile çok sayıda HDP’li, Diyarbakır’dan getirilen ailelerin Genel Merkez binası önünde açıklama yapmasına izin vermeyeceklerini belirtmesi üzerine polis, HDP’yi ve HDP’nin bulunduğu sokağı ablukaya aldı.
Gazetecilerin çekim almasına izin vermeyen polis, HDP’ye girmelerine de izin vermiyor.

Tiryaki: Partinin çalışmasını engelleyecekler

HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Genel Merkezlerinin ablukaya alınması üzerine bina önüne geldi. Tiryaki, şu açıklamalarda bulundu: “Burada açıklama yapacaklarını, çelenk koyacakları ve belki de oturmayı düşündüklerini öğrendik. Partinin çalışmasını engelleyecekler. Biz de Genel Merkez önüne geldik, buna izin vermeyeceğimizi söyledik. Binamızın önünde uzun süre kalmayacaklar, bir iki kişi gelecekler, çelenk bırakıp gidecekler. Biz de binanın içerisinde bekliyoruz. Bunun ötesinde bir girişiminde bulunurlarsa, amaçları buysa biz de bunu engelleyeceğiz.”

Güncel konulu diğer haberler