Takip Et

Güncel

Hendek iş cinayeti davasında savcı sanıkların tutukluluk hallerinin devamını istedi

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası’nda 7 işçinin hayatını kaybettiği, 128 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin davanın 4. duruşması başladı.

Foto: Arşiv

Sakarya’nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın davasında dördüncü duruşma bugün görülüyor.

Davanın dördüncü duruşmasında tanıkların dinlenmesine geçildi.

Sanık müdafiilerinin tanık olarak dinlenmesini istediği kişiler, beyanlarında kaçak barut üretiminin olduğunu kabul etti.

Tanıkların dinlenmesinin ardından savcı mütaalasını verdi. Savcı, mütalaasında, tutuklu sanıklar Yaşar Coşkun ve Hasan Ali Velioğlu’nun kaçma şüphesinin var olması, bir kısım delillerin toplanmamış olması, adli kontrol tedbirinin yetersiz olduğunun anlaşılmış olduğunu ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

‘Hiçbir önlem alınmayarak bu olaya zemin hazırlanmasına öfkeliyim’

Patlamada hayatını kaybeden Halis Yılmaz’ın kardeşi Mervenur Yılmaz, duruşma öncesi açıklama yaptı.

Yılmaz, “İçimdeki acıyı size anlatamam ama öfkemden biraz bahsedebilirim. Öfkemin asıl sebebi şu içeriden çıkacak olan içerideki sanıklardan çok bizlerin korkuyor olmasına öfkeliyim. Defalarca kez yaşanmış olan olaylara karşı hiçbir önlem alınmayarak bu olaya zemin hazırlanmasına öfkeliyim. İçerideki sanıkların hiçbir vicdan azabı çekmeyerek pişkince verdikleri ifadelere öfkeliyim. Ne söylesek az. Ben artık adaleti aramak istemiyorum. Çünkü adalet aranan bir şey olmamalı. Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi.

Güncel konulu diğer haberler