Takip Et

Güncel

‘Hükümet istifa’ protestolarında İstanbul’da 70 gözaltı

Döviz kurlarında yaşanan artış ve hükümetin ekonomik politikalarını tepki göstermek için düzenlenen protesto eylemlerinde İstanbul’da 70 kişi gözaltına alındığı bildirildi

Döviz kurlarında yaşanan dramatik artış sonrası İstabul’un çeşitleri ilçelerinde protesto eylemi düzenleyen çok sayıda iki gözaltına alındı. İstanbul’da dün akşam saatlerinde Kadıköy, Şişli, Eyüpsultan, Bakırköy ve Beylikdüzü ilçelerinde sokağa çıkan vatandaşlar, hükümetin ekonomi politikalarını ve hayat pahalılığını ‘Hükümet İstifa’ diyerek protesto etmişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; dünkü protestolarda, izinsiz gösteri düzenlendiği gerekçesiyle 70 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Açıklamada ”Kadıköy, Şişli, Eyüpsultan, Bakırköy ve Beylikdüzü’nde izinsiz gösteriler düzenlendiği görülmüştür. Göstericilere dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuştur. Uyarılara aldırış etmeyerek görevlilerimize mukavemet eden 46 erkek 24 kadın, toplamda 70 kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan kişiler hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Mersin’de de hayat pahalılığını protesto etmek isteyen, tencere ve tavalarla “Hükümet istifa” sloganları atan vatandaşlara polis müdahale etti, 4 kişi gözaltına alındı.
 

Mersin’de, sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla; akşam saatlerinde Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki bir parkta toplanan grup, “Artık yeter. Geçinemiyoruz. Hükümet istifa” yazılı pankart açtı. Grup, tencere tava çaldı, “Hükümet istifa” sloganları attı. Grup basın açıklaması yapmak istediği sırada polis müdahale etti.

Güncel konulu diğer haberler