Takip Et

Kadın

Kadınlar Maltepe’de bir araya geldi: İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyoruz!

İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılacağı 1 Temmuz öncesi Türkiye’nin farklı bölgelerinden kadınlar, İstanbul Maltepe’de düzenlenen miting için alanına gelmeye başladı.

İstanbul Sözleşmesi’nin yürürlükten kaldırılacağı 1 Temmuz tarihi öncesi Eşitlik İçin Kadın Platformu’nun (EŞİK) çağrısıyla Türkiye’nin dört bir yanından gelen kadınlar, itirazlarını göstermek üzere Maltepe’de bir araya geldi. 

Maltepe Etkinlik Alanı’nda gerçekleştirilecek “Büyük Kadın Mitingi”nin şiarı ise “İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz”. 

Etrafı polis bariyerleri ile çevrilen alanın iki ayrı yerinde oluşturulan giriş noktalarının önünde toplanmaya başlayan kadınların coşkusu oldukça yüksek. 

Güvenlik kontrollerinin tamamlanmasının ardından alana girmeyi bekleyen kadınlardan “Asla yalnız yürümeyeceksin”, “Kadınlar yaşasın çocuklar gülsün”, “AKP elini sözleşmeden çek”, “Kadınlar için 6284”  sloganları yükseliyor.

 Deniz Poyraz alanda: Jin Jiyan Azadi

Kadınların ellerinde 17 Haziran günü İzmir’de HDP İl Örgütüne dönük gerçekleşen saldırıda katledilen Deniz Poyraz’ın fotoğrafları da yer aldı. Kadınlar, işlenen cinayete dönük  tepkilerini “Jin, jiyan, azadî” sloganı atarak gösterdi.

Ellerinde mesajlarının yazılı bulunduğu dövizler ve pankartlar taşıyan kadınlar giriş noktalarında halay çekerek bekleyişlerini sürdürüyor. 

Kadın konulu diğer haberler