Takip Et

Emek

Kartal Belediyesi işçilerinden uyarı eylemi

Kartal Belediyesinde çalışan işçiler, fazla mesai, ikramiyeler ve geriye dönük alacakları için uyarı eylemi yaptı.

Kartal Belediyesinde çalışan işçiler, 5’er bin lirayı bulan fazla mesai, ikramiyeler ve geriye dönük alacakları için eylem yaptı. Dış temizlik işçileri alacaklarının ödenmesini istedi.

Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şubenin örgütlü olduğu Kartal Belediyesinde dış temizlik işçileri sorunlarının çözülmesi için gece ve gündüz vardiyalarının birleştiği sabah saat 05.30’da işbaşı yapmadı.

İşçiler 5’er bin lira alacaklarının yanı sıra soyunma ve dinlenme yerlerinin eksikliğini de dile getirdi.

Bir önceki topu iş sözleşmesinde bağıtlanmasına rağmen 2 yıldır bu sorunun çözülmediğini dile getiren işçiler, gayriinsani koşullarda çalıştıklarını belirterek yaşadıkları sorunların çözülmesini istedi.

Belediye başkan yardımcısı, sorunu çözmek için toplantı yapacaklarını söyledi

İşçiler eylemlerine devam ederken Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Cengiz Türkmen, İmam Aydın ve birim müdürleri de eylem alanına geldi.

Cengiz Türkmen, Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in CHP’nin düzenlediği ‘Belediye Başkanları Çalıştayına katılmak üzere Gaziantep’te bulunduğunu belirtti.

Türkmen, uyarıyı aldıklarını Başkan Gökhan Yüksel’in dönüşü ile birlikte bir toplantıyla sorunu çözmek üzere ele alacaklarını belirtti.

Yapılan açıklama üzerine işçiler salı gününe kadar zaman tanıyarak eylemlerini saat 09.30’da sonlandırdı. (Evrensel)

Emek konulu diğer haberler