Takip Et

Güncel

Katil Ümitcan Uygun ve avukatı insanlardan tehditle para almaya çalışıyor

Kadın katili Ümitcan Uygun ve avukatı sosyal medyada Aleyna Çakır ile paylaşım yapanları ve beğenenlere arayarak para karşılığı soruşturma açmayacağını söylüyor.

Esra Hankulu ve Aleyna Çakır’ı katleden Gülay Uygun’un ölümünün baş şüphelisi olan Ümitcan Uygun ve avukatı, Aleyna Çakır ile ilgili sosyal medyada yapılan paylaşımları beğenenlerin peşine düştü. Daha önce dava açtığı kişileri telefonla arayarak “5 bin lira karşılığında davadan çekiliriz” diyen Uygun’un avukatı sebebiyle birçok şehirde onlarca kişiye soruşturma açılmış durumda.

Son olarak Erol Özkan, Facebook hesabından İstanbul Sözleşmesi Yaşatır-Kadına Şiddete Hayır isimli bir sayfanın Aleyna Çakır ve Ümitcan Uygun ile ilgili paylaşımını beğendiği için “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

İleri Haber’e konuşan Özkan, ifade vermeye gittiği karakola iki gündür birçok kişinin aynı sebeple ifadeye çağrıldığını belirterek, “Anlaşılan Ümitcan Uygun’un avukatı bunu iş edinmiş. Onlarca kişiye dava açıyor ve insanlardan para almaya çalışıyor” dedi.

Güncel konulu diğer haberler