Takip Et

Dünya

Kerkük’te IŞİD saldırısı: 14 kişi hayatını kaybetti

Kerkük’te bir polis kontrol noktasına IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda 14 Iraklı polisin hayatını kaybettiği bildirildi.

IŞİD, Irak askerlerine yönelik dün akşam bir saldırıda bulundu. Saldırı Kerkük’ün Reşad ilçesi Til-Setih köyünde yer alan Irak Federal Polisi 19’uncu Tugayı’na ait bir karakola yönelik gerçekleşti. 

Irak resmi makamlarınca henüz bir açıklama yapılmayan saldırıya ilişkin yansıyan bilgilere göre, saldırıda 2 polis hayatını kaybetti. Üç koldan gerçekleştirilen saldırının ardından bölgeye takviye giden konvoya yönelik ikinic bir saldırı gerçekleşti. Konvoyda yer alan bir aracın yola tuzaklanan mayına basması sonucu yaşanan patlamada 6 polis daha yaşamını yitirdi. 

Farklı kaynaklara göre ise, saldırılarda 14 polis hayatını kaybetti, 10’nu da yaralandı. Saldırılar sonrası bölgede güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ve soruşturma başlatıldığı belirtildi.

IŞİD’in Afganistan’daki kolu da geçen hafta Kabil Havalimanı’nda bir intihar saldırısı düzenlemiş ve yaşanan olayda, aralarında ABD askerinin de olduğu yüzün üzerinde kişi hayatını kaybetmişti.

Dünya konulu diğer haberler