Takip Et

Güncel

‘Mafya-siyaset ilişkileri araştırılsın’ önergesi AKP-MHP oylarıyla reddedildi

Meclis’te, “mafya-siyaset ve devlet içindeki ilişkilerinin boyutlarının belirlenebilmesi” talebiyle CHP tarafından verilen öneri AKP-MHP oylarıyla reddedildi. CHP’li Rafet Zeybek, “Paralel Parti Devleti kurdunuz. Bu ülkeyi çökertmenin hesabını çok ağır ödeyeceksiniz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda muhalefet partileri dün son dönemde mafya lideri Sedat Peker’in açıklamalarıyla gündeme gelen iktidar-mafya ilişkilerini gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grubu’nun verdiği “Mafya-siyaset ve devlet içindeki ilişkilerinin boyutlarının belirlenebilmesi, araştırılması” talebiyle Meclis Araştırması önergesi görüşmelerinde konuşan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, milletvekilliği öncesinde Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptığını hatırlattı.

”Mafya babaları sizinle seçim çalışması yaptı”

“Benim görev yaptığım dönemde Türk yargısına milletin güveni yüzde 70’ti, şimdi sizin hakim ve savcılarınız görev yaptığı dönemde yüzde 20, bunu unutmayın” diyen Zeybek, “Benim dönemimde derin devletin başı olan insanın oğlu bugün sizin milletvekiliniz, o dönemde mafya babaları sizinle birlikte seçim çalışması yaptı unutmayın” ifadelerini kullandı.

Önerge AKP-MHP oylarıyla reddedildi

Öte yandan CHP Grubu’nun önergesi Genel Kurul’da AKP-MHP oylarıyla reddedildi.

Güncel konulu diğer haberler