Takip Et

Kadın

Mardin üniversitesi öğrencisi Merve Mutlu’dan 14 gündür haber alınamıyor: Merve Mutlu nerede?

Mardin Artuklu Üniversitesi Hemşirelik 4’üncü sınıf öğrencisi Merve Mutlu (21), 25 Ağustos tarihinden bu yana kayıp. Diyarbakır’da yaşayan Mutlu, 25 Ağustos günü saat 10.00 sıralarında staj için Mardin’e gideceğini söyleyerek evden çıktı. Ailesi, 14 gündür haber alamadıkları Merve’nin geri dönmesini bekliyor.

Mardin Artuklu Üniversitesi Hemşirelik 4’üncü sınıf öğrencisi Merve Mutlu (21), 25 Ağustos tarihinden bu yana kayıp. Diyarbakır’da yaşayan Mutlu, 25 Ağustos günü saat 10.00 sıralarında staj için Mardin’e gideceğini söyleyerek evden çıktı.

Akşam eve dönmeyen Merve’yi, ailesi telefonla aradı ancak ulaşamadı. Merve’nin gidebileceği yerlere bakan aile, sonuç alamayınca polise giderek kayıp başvurusunda bulundu. Ailesi, 14 gündür haber alamadıkları Merve’nin geri dönmesini bekliyor.

Kadriye Mutlu, kızının, kaybolduğu günün sabahında erken kalktığını ve Mardin’e gideceğini söylediğini anlattı. Anne Mutlu, “Bana kıyamazdı, hep moral verirdi. Sen benim moralimsin kızım, yalvarıyorum dön gel eve” diye konuştu.

‘Kaçırılma ihtimali olabilir”

Genç kızın ağabeyi Refik Mutlu da şunları söyledi:

“Okula gidiyorum diyorsa eğer, kesin okul için çıkmıştır evden. Kaçırılma ihtimali de olabilir. Her gün haberler çıkıyor zaten. Farklı farklı haberler ve kadın cinayetleri. Ölmeden ya da başına bir şey gelmeden bulunması lazım.”

Kadın konulu diğer haberler