Takip Et

Güncel

Mezopotamya Ajansı muhabiri Emrullah Acar serbest bırakıldı

Malatya’da “örgüt üyeliği” iddiasıyla dört gün önce gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı muhabiri Emrullah Acar, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından “örgüt üyeliği” iddiasıyla yürütülen bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mezopotamya Ajansı muhabiri Emrullah Acar serbest bırakıldı.

Gazeteci Acar, 19 Kasım sabahı Urfa’daki evine yapılan ev baskınıyla gözaltına alınmıştı ve o tarihten bu yana Malatya Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyordu. Acar’ın gözaltı süresine dört gün uzatma verilmişti.

Emniyet ifadesi dün alınan Acar’a “HDP’li gence ajanlık dayatması”, ve “Ajanlık dayatılan HDP’li genç işten çıkarıldı” başlıklı haberlerindeki Barış Özcan adlı kişi sorulmuştu.

Özcan’ın, Acar’a ait dediği ses kaydı suçlama konusu yapılırken, Acar ses kaydının kendisi ile alakasının olmadığını belirtmişti.

Gazeteci Acar, sabah saatlerinde Malatya Adliyesi‘ne getirildi. Savcılıkta ifadesi alınan Acar, adli kontrol şartı ile serbest bırakılması için Sulh Ceza Hakimliği‘ne sevk edildi.

Acar çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Güncel konulu diğer haberler