Takip Et

Güncel

Mihraç Miroğlu’nun zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdiği mahallede zırhlı araçlar defalarca şikayet edilmiş

Şırnak’ın İdil ilçesinde polis yönetimindeki zırhlı aracın çarpması sonucu yaşamını yitiren 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu’nun ölümünden önce mahalle halkının, zırhlı araçların hız yapması nedeniyle yetkililere defalarca şikayette bulundukları ortaya çıktı.

Mahalleliler, defalarca ilçe kaymakamlığına giderek, zırhlı araçların mahalle içerisinde hız yaptıklarına dair şikayette bulunduklarını ancak bunun dikkate alınmadığını ifade etti

İlgili Haber: Kürdistan’da çocuklar katledilir: Şırnak’ta zırhlı aracın çarptığı 7 yaşındaki Mihraç Miroğlu yaşamını yitirdi

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre mahalleli her defasında şikayetlerinin kulak ardı yapıldığını söyledi.

Mahalleliler, defalarca ilçe kaymakamlığına giderek, zırhlı araçların mahalle içerisinde hız yaptıklarına dair şikayette bulunduklarını ancak bunun dikkate alınmadığını ifade etti. Mahalle sakinleri, şikayetlerinin esas alınmaması nedeniyle böyle bir olayın meydana geldiğini belirtti.

Ayşe Şen, bu olaydan önce bir çok kez zırhlı araçların sokaklarda hız yaparak geçtiklerini belirterek, şikayetlerinin her defasında kulak ardı edildiğini söyledi. 

Şen, “Yetkililere zırhlı araçları kullanan polislerin çok süratli araç kullandıklarını söyledik. Bunu söylerken de çocuklarımızdan da bahsettik. Zırhlı araç geçtiğinde çocuklar kendilerini nasıl koruyacaklarını bilmiyorlar. Ama ne yazık ki söylediklerimiz ve şikayetlerimiz hep kulak arkası yapıldı. Bu kazadan önce bütün mahalleli bu konuda şikayetlerini dile getirmişti. Ama bir sonuç alamadık. Çocuklarımız okula gidiyor, sokaklara çıkıyor. Zırhlı araçların artık mahallemizden geçmesini istemiyoruz” dedi.

Esmer Çağın da, zırhlı araçlar nedeniyle mahallede kimsenin güvende olmadığını kaydederek, gerekirse bundan sonra zırhlı araçların mahalle içinden geçmemesi için imza kampanyası başlatacaklarını söyledi. 

Güncel konulu diğer haberler