Takip Et

Güncel

Motorine 11 günde 87 kuruş zam!

Motorine dün yapılan 41 kuruş zammın ardından bugün ikinci defa zam yapıldı. Pazartesi fiyatlara yansıyacak olan zammın miktarı ise 23 kuruş

Dolar kuruna endeksli olan petrolün fiyatlarının yükselişi sonrasında ülkede akaryakıt fiyatlarına zamlar peş peşe gelmeye devam ediyor.

Dün litre fiyatına 41 kuruş daha zam yapılan motorine, 18 Ekim Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece 23 kuruş daha zam kararı alındı. Eşel mobil sistemdeki kota doldurulduğu için zam pompa fiyatına yansıyacak.

Bugün 14 kuruşu pompa fiyatına yansıyacak şekilde toplamda 37 kuruş zamlanan benzine de zam olasılığı olduğu ancak net rakamın 18 Ekim Pazartesi günü belli olacağı öğrenildi.

Mobil eşel sistemi uygulamasıyla litre başına benzinde 2,53 TL, motorinde 2,05 TL, LPG’de 1 TL olan maktu ÖTV, eşel mobil sistemi kapsamında sıfırlanmış durumdaydı.

Eylül başında 8,27 olan dolar/TL, enflasyon artarken ve dünyada para politikasında sıkılaşma adımları atılırken Merkez Bankası’nın faiz indirmeye başlamasıyla bugün 9,27’yi gördü.

Motorinin litresinde pompa fiyatına 8 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere 23 kuruş, 15 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere 41 kuruş zam gelmişti. 19 Ekim’den itibaren geçerli olacak 23 kuruş zamla birlikte 11 günde motorinde 87 kuruşluk zam olmuş olacak.

Güncel konulu diğer haberler