Takip Et

Kültür-Sanat

Muzaffer Oruçoğlu’nun Afganistan (Sovyet İşgali) kitabının ikinci baskısı Sancı Yayınları’ndan çıktı

Muzaffer Oruçoğlu’nun birinci baskısı 1980’de yapılan Afganistan (Sovyet İşgali) isimli kitabı ikinci baskısıyla Sancı Yayınları’ndan çıktı.

Muzaffer Oruçoğlu’nun ilk baskısı 1980’de yapılan Afganistan( Sovyet İşgali) isimli kitabı ikinci baskısıyla Sancı Yayınları’ndan çıktı.

Kitabın önsözünün bir bölümünde şunlar yer aldı; “Afganistan işgali, sosyalizmde sınıf mücadelesine ve geriye dönüşe ilişkin olarak ortaya çıkan teoriyi de somut olarak, bir kez daha doğrulamış oldu. Kapitalist devleti yıkan sosyalist devrim, özel mülkiyeti kaldırıyor, onun yerine toplumun tüm mülk varlığını devlet mülkü haline getirerek, değer yasasının varlığını sürdürdüğü, oldukça merkezileşmiş, modern bir devlet kapitalizmi kuruyordu. “

Muzaffer Oruçoğlu da kitaba ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Oruçoğlu paylaşımında, “Bu kitabın birinci baskısı 1980’de yapıldı. İkinci baskısı ise yarın dağıtıma çıkıyor. Kitap, hükümetlerin peş peşe devrilişleri ile Afganistan’da yaşayan milliyetlerin Sovyet işgaline karşı direnişlerini anlatıyor. Sancı Yaınları’na teşekkürler.” ifadelerini kullandı..

Kültür-Sanat konulu diğer haberler