Takip Et

Dünya

Norveç’te saldırı: 5 kişi yaşamını yitirdi

Başkent Oslo’ya bağlı Kongsberg kasabasında bir saldırgan ok ve yay kullanarak saldırı düzenledi. En az 5 kişinin yaşamını yitirdiği duyuruldu.

Norveç’in başkenti Oslo’nun güneybatısındaki Kongsberg kasabasında bir saldırganın ok ve yay kullanarak çok sayıda insanı katlettiği belirtildi.

Polis şefi Oeyvind Aas, saldırganın yakalandığını ve yalnız hareket ettiğinin düşünüldüğünü açıkladı. Saldırganın elinde yay ve oklarla Coop Extra adlı bir süpermarketten dışarıdaki insanlara saldırdığı ve ardından kasaba boyunca dolaştığı bildirildi.

Bölgede çok sayıda ambulans, polis aracı ve helikopter bulunduğu belirtildi.

Polis kurbanlarla ilgili ayrıntıları paylaşmazken, ok ve yay taşıyan saldırganın kimliği de ortaya çıktı. Saldırganın ismini açıklamayan polis, sosyal medyada olayla bağlantısız kişilerin hedef gösterilmesi nedeniyle bazı ayrıntıları paylaştı. Polis, saldırganın Norveç’te yaşayan Danimarkalı 37 yaşındaki bir erkek olduğunu belirtti. Gözaltındaki saldırganın tek başına hareket ettiğinin düşünüldüğünü aktaran polis, başka şüpheli aramadıklarını söyledi. Polis ayrıca, tek başına hareket ettiği düşünülen saldırganın bir bakkal da dahil olmak üzere şehrin farklı noktalarına saldırdığını belirterek, saldırının nedeninin henüz bilinmediğini ifade etti. Polis, saldırının bir “terör saldırısı” olup olmadığını söylemek için çok erken olduğunu yinelerken, saldırganın avukatı Fredrik Neumann müvekkilinin sorgu sırasında saldırının detaylarını paylaşarak polisle işbirliği yaptığını aktardı. 

Dünya konulu diğer haberler