Takip Et

Güncel

Pamukkale Üniversitesinde ırkçı final sorusu iptal edildi

Pamukkale Üniversitesi, HDP’ye açılan kapatma davası kastedilerek öğrencilere sorulan ırkçı final sorularını tepkiler üzerine iptal etti.

HDP’ye açılan kapatılma davası kastedilerek yönetilen iki soruyu iptal eden Pamukkale Üniversitesi, “gerekli tahkikat ve incelemeler başlatıldığını” duyurdu.

Pamukkale Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine final sorusu “Türk savcılığı ülkenin üst mahkemesinden hangi Kürt yanlısı ana muhalefet partisinin yasaklanmasını istediğini” sordu.

HDP’ye açılan kapatma davası kastedilen sorunun yanıt seçeneklerinde ise; İYİ Parti, MHP, HDP, Saadet Partisi ve AKPyer aldı.

Bir diğer soruda ise hangi kurumun “Kürt yanlısı muhalefet partisini yasaklayabileceği” soruldu. Cevaplarda Yargı Uyuşmazlıkları Mahkemesi, HSK, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay seçenekleri yer aldı.

Gelen  tepkiler üzerine Pamukkale Üniversitesi’nin sosyal medyadan açıklama yaptı. Açıklamada, “Ulusal basına yansıyan ve PAÜ İİBF İktisat Bölümü öğrencilerine bahar dönemi finallerinde yöneltilen iki soru iptal edilmiş olup, gerekli tahkikat ve incelemeler başlatılmıştır” denildi

Güncel konulu diğer haberler