Takip Et

Güncel

Şenyaşar ailesi: Günü geldiğinde her şeyin hesabı kalem kalem sorulacak

Urfa Adliyesi önünde 144 gündür adalet arayışını sürdüren Şenyaşar ailesi, “Seçilmişlerin talimatlarına göre hareket eden savcılar ve yetkililer, günü geldiğinde yargı önünde, her şeyin hesabı kalem kalem sorulacak” dedi.

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “adalet” talebi ile başlattığı nöbet eylemi 144’üncü gününde devam ediyor. Anne Emine Şenyaşar, Elazığ Hapishanesi’nde 3 yıldan fazladır tek kişilik hücrede tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın kapalı görüşüne gittiği için Ferit Şenyaşar, tek başına adliye binası önüne geldi. Ferit Şenyaşar, adliye binası önünde bulunan beton blokların önüne yerleştirdiği, “Herkes için adalet”, “Bir anne 144 gündür Urfa Adalet Sarayı önünde adalet nöbeti tutuyor. 2 evladı ve eşi hastanede katledildi, katliamın içinde milletvekili olduğu için 3 yıldır dava açılmıyor” yazılı dövizleri açtı. 

31 Ağustos’a kadar sürecek adli tatil dönemine dikkati çeken Şenyaşar, “Adalet mücadelemiz 144’üncü gününde. Bugün tek başıma nöbeti tutuyorum, çünkü annem hukuksuz bir şekilde 3 yıldır tek kişilik hücrede tutulan oğlunu ziyaret etmeye gitti. Urfa Adliyesi önünde adalet mücadelemiz devam ediyor. Şuan adliyede Türkiye geneli bir adli tatil var. Yargı yoluyla zulüm eden savcılar tatilde, biz burada adalet nöbetindeyiz. Devleti ayakta tutan temel adalettir. Adaletin mesaisi, tatili olmaz. Bizim gibi mağduriyet yaşayan milyonlarca insan var. Savcılar ve mahkeme heyetleri adaleti sağlasın ondan sonra tatile çıksın. Zulüm altında adalet arayan mazlum insanlar varken savcı ve hakimlerin tatilde olması kabul edilemez. Adalet, hukuk istiyoruz” diye konuştu. 

Hukuk örgütlerinden dayanışma çağrısını yineleyen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “Bu mücadelemiz sürecek. Gün geldiğinde bugün yargı eliyle zulüm eden bu savcılar da cezalarını çekecekler. Adaletin sağlanacağı gün gelene kadar biz burada nöbette olacağız. Annem hasta, 65 yaş üstünde sabahtan akşama kadar burada 45 derecede bekliyor. Bu zulmün bitmesini istiyoruz.” 

‘Her şeyin hesabı kalem kalem sorulacak’

Aile sanal medya hesaplarından, “Hiçbir şey baki değildir. Seçilmişler de bir gün gidecekler. Seçilmişlerin talimatlarına göre hareket eden savcılar ve yetkililer, günü geldiğinde yargı önünde, her şeyin hesabı kalem kalem sorulacak. ‘İnsanlık suçunun delilleri’” mesajını paylaştı. 

Güncel konulu diğer haberler