Takip Et

Güncel

Şenyaşar ailesinden savcılara: Üstünler merhamet ve adaletle hükmetmenize izin vermiyorsa istifa edin

Urfa Adliyesi önünde 182 gündür adalet arayışını sürdüren Şenyaşar ailesi, “Bu zulmü herkes görüyor. Niye kimse bu zulme dur diyemiyor. Ey cumhuriyet savcıları; üstünler merhamet ve adaletle hükmetmenize izin vermiyorsa istifa edin” çağrısı yaptı.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve 2 çocuğunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın 9 Mart tarihinde Urfa Adliyesi önünde başlattığı “Adalet Nöbeti” 182’nci gününe ulaştı. 

Adliye önünde Mezopotamya Ajansı’na konuşan Şenyaşar ailesi, “Adalet Bakanı’nın deyimiyle 182 gündür ‘Adalet kapısında’ bekliyoruz. Buradan avukatlar, vatandaşlar önümüzden geçiyor. Herkes adaletsizliğe şahit oluyor. İnsanların artık acıyarak bize bakmasını istemiyoruz. Biz de herkes gibi normal hayatımıza dönmek istiyoruz. Adli yıl açılışında Adalet Bakanı konuşmalar yapıyor, adaletten bahsediyor. Ziya Paşa’nın bir sözü var: ‘Kişinin işi aynasıdır, sözüne bakılmaz.’ Mesajlar yayınlayarak adalet sağlanmaz. Bütün dünya bu adaletsizliği izliyor. Burada yüreği yanan bir anne var. İstediği tek şey; adalet sağlansın. Bu adaleti sağlayamıyorsanız istifa edin, adalet ile ilgili mesajlar yayımlamayın” diye seslendi.

Adalet Nöbeti’ne mart ayında başladıklarını hatırlatan Şenyaşar, sözlerine şöyle devam etti: “3 mevsim değişti. Biz başlarken bu kadar uzun süreceğini öngörmedik. Ortada bir katliam var. Devlet hastanesinde katliam yapıldı, ancak içinde bir milletvekili ve akrabaları olduğu için kimse dosyayı açamıyor. Cumhuriyet Başsavcısı’na sesleniyorum: Bu anneye bu zulmü çektirirken nasıl çocuklarınızın yüzüne bakabiliyorsunuz? Adalet bir an önce sağlansın, sağlayamıyorsanız bir an önce istifa edin.” 

Aile, sosyal medya hesabından, Adalet Bakanlığı ve Urfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri’nin hesaplarını etiketleyerek, “Adliyenin kapısında bu anne 182 gündür bekliyor. Bu zulmü herkes görüyor. Niye kimse bu zulme dur diyemiyor. Ey cumhuriyet savcıları; üstünler merhamet ve adaletle hükmetmenize izin vermiyorsa istifa edin” mesajı paylaştı.

Güncel konulu diğer haberler