Takip Et

Güncel

SOL Parti’nin ‘Devrimci Demokratik Cumhuriyet’ mitinginlerinin son ayağı İstanbul’da gerçekleştiriliyor

SOL Parti, tarafından düzenlenen “Devrimci Demokratik Cumhuriyet” mitinglerinin son ayağını İstanbul’da gerçekleştiriyor

SOL Parti’nin “yeniden kuruluş” çağrısıyla başlattığı “Devrimci Demokratik Cumhuriyet İçin Mücadele” buluşmasının üçüncü mitingi İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Miting, SOL Parti İstanbul İl Başkanı Leyla Üzüm Koç’un açıklamalarıyla başladı.

SOL Genç’ten Yağmur Gündoğan, “Bugün Kartal meydanında yürekleri burada atan ülkenin dört bir yanındaki genç arkadaşlarımıza selam olsun. Üniversitelerde gerici eğitime teslim olmayan özerk demokratik üniversite mücadelesinde ve direnişinde olan arkadaşlarımıza selam olsun. Toprağına suyuna ağacına sahip çıkan arkadaşlarımıza selam olsun. Organize sanayi bölgesinde atölyelerde çocuk yaşta emeği ve yaşamı gasp edilen genç işçi arkadaşlarımıza selam oldum. Geleceğimizi karartan ve çalan istismarcı Ensarlara, Türgev ve Tügvalara teslim olmayanlara selam olsun. İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkan vazgeçmiyoruz diyenlere yaşamlarını savunanlara selam olsun” dedi.

Gündoğan, şöyle devam etti: “Bizler tek adam rejimine son verme yolunun örgütlü mücadeleden geçtiğini bilincinde olan gençleriz. Ülkemizin üstüne çöken bu karanlık düzene karşı. Hakları için mücadele eden sokakları dolduran gençleriz. Bu tek adam rejimine asla teslim olmayacağız. Bugün eşit özgür bir memleket için buradayız. Bugün insanca bir yaşam istiyoruz demek için buradayız. Laik demokratik bilimsel eğitimi haykırmak için buradayız. Bu ülkenin bütün gençlerini devrimci demokratik cumhuriyeti kurma mücadelesine çağırıyor ve bu mücadelede SOL’da birleşmeye davet ediyoruz.”(Birgün)

Güncel konulu diğer haberler