Takip Et

Güncel

Sosyalist Meclisler Federasyonu, HDP’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi

İzmir’de HDP’ye yapılan saldırı ve Deniz Poyraz’ın katledilmesi dolayısıyla Sosyalist Meclisler Federasyonu, Halkların Demokratik Partisi Genel Merkezi’ne dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

İzmir’de HDP’ye yapılan faşist saldırı ve Deniz Poyraz’ın yaşamını yitirmesi sonrası Sosyalist Meclisler Federasyonu HDP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek dayanışma mesajını sundu.

SMF göüşmeyle ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bugün Dersim Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve MYK üyelerimizle birlikte HDP Genel Merkezi’ni ziyaret ederek dayanışma mesajımızı ilettik. SMF, faşizme karşı mücadelede birleşik mücadelede kararlıdır” ifadelerini kullandı.

Görüşmede HDP adına Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile HDP Sözcüsü Ebru Günay ve HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç yer aldı.

HDP Genel Merkezinde gerçekleşen ziyarette SMF tarafından İzmir saldırısı nedeniyle dayanışma mesajı iletildi. SMF faşizme karşı birlikte mücadelenin, ortak faaliyet alanlarının genişletilmesinin önemini vurgulayarak iktidar tarafından estirilen faşist terör karşı HDP ile en üst düzeyde dayanışma içinde olmaya devam edeceklerini ifade ettiler.

HDP Eşbaşkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ziyaretten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, birleşik mücadelenin öneminin HDP nezdinde karşılık bulduğunu dile getirdiler.

Güncel konulu diğer haberler