Takip Et

Güncel

Sultangazi Kadın Dayanışması: Yaşamımızı savunmak için alanlardayız, her yerdeyiz!,

Sultangazi Kadın Dayanışması, Gazi Mahallesi’nde yaptığı basın açıklamasıyla kadınları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün de Taksim Tünel’de yapılacak eyleme çağırdı. Yapılan açıklamada; “Hakkımız olanı ancak sokaklarda olarak alacağımızı, evde, işte, sokakta, cezaevinde, okulda ve yaşadığımız her yerde mücadeleyi büyüterek kazanacağımızı biliyoruz ve vazgeçmiyoruz!” ifadelerine yer verildi.

Sultangazi Kadın Dayanışması Gazi Mahallesin’de yaptığı basın açıklamasıyla kadınları 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün de Taksim Tünel’de yapılacak eyleme çağırdı. Kadınlar Eski Karakol’dan Cemevine kadar yapmak istedikleri yürüyüş polislerce engellendi. Kadınlar polis tacizine rağmen yürüyüşlerini gerçekleştirerek basın açıklamasını yaptı.

Basın açıklamasında, “İsteklerimiz, arzularımız, sınırlarımız, iradelerimiz, emeğimiz, bedenimiz, sesimiz, taleplerimiz, haklarımız, kazanımlarımız, yaşamlarımız ve mücadelemizle buradayız! Erkek, devlet şiddetinin yarattığı bu karanlığa karşı tüm renklerimizle, dayanışmamızın gücüyle, mücadelemizin rengiyle buradayız, birlikteyiz! Örgütlenen şiddete, örgütlenen krize, örgütlenen korkuya karşı sokaktayız, isyandayız! Hakkımız olanı ancak sokaklarda olarak alacağımızı, evde, işte, sokakta, cezaevinde, okulda ve yaşadığımız her yerde mücadeleyi büyüterek kazanacağımızı biliyoruz ve vazgeçmiyoruz!” ifadeleri kullanılarak kadınlar 25 Kasıma’a davet edildi.

Güncel konulu diğer haberler