Takip Et

Dünya

Taliban: ‘Afganistan’da demokrasi olmayacak, şeriat uygulanacak’

Taliban’ın üst düzey liderlerinden Waheedullah Haşimi, Afganistan’da demokrasi olmayacağını ve sadece şeriat kanunlarının uygulanacağını açıkladı.

Afganistan’da kontrolü ele geçiren Taliban’ın üst düzey liderlerinden Waheedullah Haşimi, ülkede demokrasi olmayacağını ve sadece şeriat kanunlarının uygulanacağını açıkladı. Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından yeni hükümetin ne zaman kurulacağı henüz netlik kazanmazken, Taliban’ın üst düzey liderlerinden Waheedullah Haşimi Afganistan’da demokrasi olmayacağını ve sadece şeriat kanunlarının uygulanacağını açıkladı.

“Ülkemizde demokratik sistem olmayacak” ifadelerini kullanan Haşimi, ” Bizim ülkemizde temeli olmadığı için demokratik sistem de olmayacak. Afganistan’da nasıl bir siyasi sistem uygulamamız gerektiğini tartışmayacağız çünkü bu açık. Şeriat kanunu ve hepsi bu” dedi. Afganistan’ın bir iktidar konseyi tarafından yönetilebileceğini ifade eden Haşimi, Hibetullah Ahundzade’nin genel sorumlu olmaya devam edeceğini belirtti.

Dünya konulu diğer haberler