Takip Et

Güncel

TCDD’de hırsızlık, yolsuzluk ve vurgun bitmek bilmiyor: TCDD projesindeki şirketlere keşif tutarının 26 katı ücret ödendiği ortaya çıktı

TCDD Teftiş Kurulu Raporu’na yansıyan vurgunun boyutları her geçen gün daha da büyüyor. Vurguna ilişkin yeni belgeler ortaya çıktı. TCDD Ankara-İstanbul Demiryolu 2. Kesim projesinde yapılacak tünel için keşif tutarından 26 kat daha fazla ödeme yapıldığını söyleyen CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, belgeleri paylaşıp ‘büyük vurgun’u tespit ettik ifadesini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) Ankara-İstanbul Demiryolu 2. Kesim projesine ilişkin yolsuzluk belgeleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu kez aynı hatta yapılacak tünel için keşif tutarından 26 kat daha fazla para ödendiği ortaya çıktı.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, TCDD’nin Ankara-İstanbul hattında yolsuzluk yapıldığını sosyal medyadan paylaştığı belgelerle duyurdu. TCDD Ankara-İstanbul Demiryolu hattında, DT-35 Tüneli yapımında büyük vurgun yapıldığını tespit ettiklerini belirten Yavuzyılmaz “aradaki fark 26 kat” dedi. Sözleşme keşif tutarının 2 milyon 195 bin 553.71 dolar olduğunu söyleyen Yavuzyılmaz, şirkete ödenen tutarın ise 57 milyon 795 bin 414,18 dolar olduğunu belirtti.

Yavuzyılmaz görevli şirketin IC İçtaş, Cengiz İnş., CRCC, CMC olduğunu yazdı.

Güncel konulu diğer haberler