Takip Et

Güncel

Tunceli Valiliği orman yangınlarının söndürülmemesine bahane buldu: “Ulaşım yok”

Tunceli Valiliği, Dersim Hozat’ta 10 gündür devam eden ve müdahale edilmesine izin verilmeyen orman yangınlarına ilişkin “alana ulaşım imkanı yok” açıklaması yaptı.

Askeri operasyonla birlikte çıkan ve dün Uzunçeşme köyüne yayılan orman yangını, 10 gündür müdahale edilmediği için onlarca hektarlık alanı küle çevirdi. Yangını gönüllü söndürmek isteyen halkı ise askerler tarafından engelleniyor

Tunceli Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, Hozat ilçesinden yangın alanına ulaşım olmaması nedeniyle bölgenin söndürülemediğini ileri sürdü. Orman yangınının “örtü yangını” olarak  iddia ettiği açıklamada, yangın nedeniyle Orman İşletme Müdürlüğü ve jandarma ekipleri ile ilçe belediyesi itfaiyesinin alanda hazır bekletildiği, ancak bölgeye Hozat istikametinden ulaşım imkanı bulunmadığı iddia edildi.

Yangının havadan söndürülmesine ilişkin herhangi bir bilginin yer almadığı açıklamada, “Bu sebeple araçlarımız ve ekiplerimiz Ovacık istikametinden çalışmaktadır. Bölge görevli olmayan vatandaşlarımız için risk arz etmektedir. Vatandaşlarımızın görevli arkadaşlarımıza kolaylık göstermeleri ve Ovacık Kaymakamlığımızın izni olmaksızın alana girmemeleri rica olunur” denildi.

Güncel konulu diğer haberler