Takip Et

Güncel

Türkiye’nin birçok ilinde elektrik kesintisi

Türkiye’nin birçok yerinde elektrik kesintileri meydana geliyor

Türkiye’nin birçok yerinde iletim hatlarından kaynaklı elektrik kesintisi yaşanıyor. Sabah saat 08.45’te başlayan kesintiler İstanbul, İzmir, Ankara, Antep, Konya, Bursa, Adana, Mersin, Kırklareli, Antakya, Uşak, Manisa, Muğla ve Malatya’da görüldü.

İstanbul’da Avrupa Yakası’na elektrik sağlayan Boğaziçi Elektrik Dağıtım’ın (BEDAŞ) resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Hizmet bölgemizdeki belirli alanlarda iletim sisteminden kaynaklı enerji kesintileri yaşanmaktadır. Dağıtım şirketimizin sorumluluk alanı dışında gelişen bu kesintilerin en kısa sürede giderilmesi için ilgili kurumlarca gerekli çalışmalar yapılmaktadır” denildi.

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım’dan (AYEDAŞ) yapılan açıklamada ise “Değerli müşterilerimiz, elektrik dağıtım hizmeti verdiğimiz bölgelerimizde ulusal iletim hatlarında yapılan çalışmalar nedeniyle kesintiler yaşanmaktadır. Süreç tarafımızca takip edilmekte olup iletim hatlarından enerji gelmesini müteakip enerjisiz bölgelere en kısa sürede enerji sağlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Uludağ Elektrik Dağıtım (UEDAŞ), Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bursa’da bazı bölgelerde iletim hatlarından kaynaklı kesinti yaşanmaktadır. Arızaya müdahale edilmekte olup en kısa sürede onarım sağlanacaktır. Duyarlılığınız için teşekkür ederiz” dedi.

Ancak BEDAŞ, CK Enerji Boğaziçi Elektrik ve TEDAŞ gibi sitelere de erişim sağlanamıyor.

Güncel konulu diğer haberler