Takip Et

Güncel

Yıkım ve talanın sonuçları ağır: Batı Karadeniz’de Selde yaşamını yitirenlerin sayısı 77’ye yükseldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Karadeniz’deki sel nedeniyle ölenlerin sayısının 77’ye yükseldiğini bildirdi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Karadeniz’deki sel nedeniyle ölenlerin sayısının 77’ye yükseldiğini bildirdi. AFAD, Kastamonu’da 62, Sinop’ta 14 ve Bartın’da 1 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Kayıp ihbar sayısı ise 47. Bartın, Kastamonu ve Sinop’ta 2 binden fazla afetzede güvenli bölgelere tahliye edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise tüm afet bölgelerinde yaklaşık 454 tane selden etkilenen ağır hasarlı ve yıkık bina bulunduğu bilgisini verdi. Öte yandan selin vurduğu Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde arama-kurtarma ve temizlik çalışmaları sürüyor. Ezine Çayı’nın taşmasıyla oluşan selde yıkılan 8 katlı Ölçer Apartmanı enkazında arama çalışmaları, gece boyunca devam etti.

Dün akşam saatlerinde yapılan aramalarda, enkazda 3 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Apartmanın enkazındaki aramalar sürerken, ailelerin de umutlu bekleyişi devam etti.

Güncel konulu diğer haberler